Małgorzata Stankiewicz
wrzesień-październik | 5 (10) 2017

7 sposobów na detoks organizmu

Detoks organizmu często kojarzy się z połykaniem rozmaitych suplementów, głodówkami i dietami sokowymi. Istnieje wiele mniej drastycznych metod, dzięki którym można pozbyć się nagromadzonych w organizmie toksyn i złogów jelitowych. Co robić, aby skutecznie oczyścić swój organizm?

Rocznie organizm człowieka jest w stanie wchłonąć od 4 do 7 kg różnych toksyn z pożywienia, powietrza i wody. Brzmi nieprawdopodobnie, ale tak właśnie jest. Dlatego też oczyszczanie organizmu jest tak ważne. Detoksykacja polega na usunięciu z organizmu zbędnych substancji i toksyn, które na co dzień gromadzą się w naszym ciele. Działają one na ludzki organizm zarówno z zewnątrz jak i od wewnątrz. Nasze ciało potrafi samoistnie neutralizować i usuwać zbędne substancje, ale często nie jest to wystarczające. Właśnie z tego powodu warto na co dzień wspomagać organizm odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 4  Strona 5  Strona 6  Strona 7

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Marta Bogusławska
wrzesień-październik | 5 (10) 2017

Jak dobrać ćwiczenia, by osiągnąć wymarzoną sylwetkę

W domu, w parku, na zajęciach fitness, czy spacerze – niezależnie od tego, jakie masz możliwości i gdzie się znajdujesz, możesz zawalczyć o lepszą kondycję. Dzięki temu nie tylko poprawisz sylwetkę, lecz odczujesz satysfakcję, gdyż osiągniesz sukces.

Marcin Rogala
wrzesień-październik | 5 (10) 2017

Dlaczego warto rozpocząć trening

Aktywność fizyczna to jeden z trzech filarów decydujących o zdrowiu i samopoczuciu człowieka. Pozostałe dwa to dieta i sen. Zaniedbanie jednego z tych czynników może bardzo mocno ograniczyć radość życia.

Zobacz więcej artykułów z działu "Sukces w zasięgu".